Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom radikálny návrh oznámil už aj na koaličnej rade. Išlo by o veľkú ranu pre televízie, ktoré by sa z jedného dňa na druhý stali obmedzenými vo výbere hostí. K nápadu ministra financií sa tak neváhala vyjadriť aj moderátorka jednej z televíznych debát.

Matovičovi čoraz viac prekáža, že sa Peter Pellegrini ako šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD stal pravidelným hosťom v rôznych politických diskusiách. Minister financií sa tak zrejme obáva, že si bývalý člen strany Smer-SD ,,ukradne“ čoraz viac voličov. Navrhuje preto, aby sa v diskusných reláciách objavovali iba členovia strán, ktoré riadne prešli voľbami.

Návrh šéfa strany OĽaNO neunikol ani Jane Krescanko Dibákovej, ktorá je moderátorkou politickej diskusie Na hrane. ,,Takto, priatelia. Ktokoľvek príde s nápadom regulovať politické diskusné relácie v televíziách s celoslovenskou pôsobnosťou, je nebezpečný. Prepáčte, chcete ma prinútiť moderovať diskusnú reláciu napríklad s človekom odsúdeným za extrémistický trestný čin? A o čom? O DPH? O školských jedálňach?” nahnevane sa spýtala na sociálnej sieti.

Podľa slov jojkárky sa do relácie pozývajú ľudia na základe určitých kritérií ako relevancia či orientácia v danej téme. Známa blondínka však vidí problém niekde úplne inde, keďže obrovské množstvo politikov si chce diktovať, s kým do duelu pôjdu, a s kým nie. Aj z tohto dôvodu je nemožné zorganizovať stretnutie napríklad Matoviča a Fica.

39-ročná redaktorka by preto bola radšej, keby si politici zamietli pred vlastným prahom a nehľadali výhovorky, prečo sa nestretnúť s jedným zo svojich oponentov. Dibáková taktiež upozornila, že v minulosti Matovič opustil stranu SaS s troma poslancami za svoje OĽaNO. Vtedy mu záujem médií rozhodne neprekážal. ,,My sme tu na kontrolu politikov, tak nás to nechajte robiť najlepšie ako vieme. Ak ste si doteraz neporadili s dezinfoscénou, tak nekazte aspoň to, čo ako tak funguje,“ odkázala na záver autorovi návrhu na reguláciu politických diskusií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Janka Krescanko Dibáková  |  Foto: TV JOJ, FB/Marek Vagovič