V ruskom meste Voronež došlo k strašnej udalosti, ktorá mohla skončiť obrovskou tragédiou. Miestna rodička sa totiž rozhodla pre domáci pôrod za asistencie dvoch dúl, ktorým ale chýbali odborné znalosti.

Ruské mesto Voronež sa stalo ďalšou výstrahou pred domácimi pôrodmi, ktoré sú vykonávané často za neodbornej asistencie dúl. Miestna rodička sa rozhodla zavolať si na pomoc dve ženy, ktoré ale pri pôrode chlapčeka podľa informácií DailyMail totálne zlyhali.

Keď totiž bábätku trčali nohy, duly sa snažili otočiť chlapčeka hlavou dole, a tak sa nožičky pokúsili zatlačiť naspäť do matky. Pri tomto kroku mu obe nôžky zlomili a tie následne výrazne zmodrali a opuchli. Dve ženy spanikárili, no nechceli zavolať sanitku, pretože sa údajne báli trestného stíhania.

Situácia však bola vážna, a tak napokon predsa len skončila rodička s chlapčekom v nemocnici. Maličký mal zlomené nožičky a trpel nedostatkom kyslíka. Jeho aj matku sa napokon podarilo zachrániť, pričom neutrpeli žiadne trvalé následky. Zhrození rodičia údajne nemali tušenia o tom, že asistentky nemajú kvalifikáciu. Úrady teraz opäť varujú pred podobnými nápadmi nastávajúcich mamičiek, ktoré sa často nechajú inšpirovať hviezdami či sociálnymi sieťami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/BuzzFeedVideo