Pandémia koronavírusu zatvorila medzi štyrmi stenami miliony Slovákov, ktorí sa dostanú von len za účelom cesty do práce, potravín, lekární či v nevyhnutných situáciách. Olej do ohňa prilial aj Marek Krajčí, ktoré ešte pred zasadnutím vlády vyriekol slová, pričom nimi nepríjemne šokoval množstvo voličov.

Cestu v tom, ako by malo v najbližších týždňoch bojovať Slovensko proti pandémii koronavírusu, vidí v sprísnenom zákaze vychádzania a novom systéme, ktorý sa údajne osvedčil v Grécku. ,,Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im pošle späť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na ten úkon, ktorý chcú,” prezradil minister 1. februára. Absolútne rozdielny názor na predmetné však vyriekla Veronika Remišová, pričom nápad Krajčího považuje za zbytočný.

Svoje k téme napokon povedala aj strana Sme rodina, čím sa ukázalo, že koalícia v otázke SMS systému rozhodne nie je jednotná: “Je dôležité, aby sa takéto návrhy prioritne prerokovali na koaličnej rade, pretože ich predčasná medializácia nemusí byť najšťastnejším krokom a prioritne, keď to nebolo konzultované s koaličnými partnermi.“ Netrvalo dlho a predmetné sa stalo terčom kolážii a rôznych vtipných paródii, medzi ktorými už štandardne dominoval komik Fero Joke. Ten sa už onedlho objaví s kamarátkou Evelyn aj v šou Tvoja tvár znie povedome.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Fero Joke