Je viac ako zrejmé, že Robert Fico si robí čoraz väčšie množstvo nepriateľov, pričom v kritike rozhodne neprestáva. Jeho útoky sú smerované na politikov i novinárov. Neraz si museli od neho vypočuť urážky oplátkou za články, ktoré sa mu nepáčili.

Po zverejnení tragickej správy o úmrtí Milana Lučanského si predovšetkým opozícia zgustla na premiérovi i ministerke spravodlivosti. Robert Fico si dal dokonca tú námahu a natočil video v Dominikánskej republike, kde privítal Nový rok.

Podľa vyjadrení predsedu strany Smer-SD musí Igor Matovič tvrdo pykať za samovraždu policajného exprezidenta, no prstom ukázal aj na novinárov. ,,…ale pykať musia aj hyeny typu Tódovej či Vagoviča a im podobní, ktorí šíria nenávisť a zlosť, ale aj politickí sluhovia, ktorí sedia na prokuratúre či súdoch,“ nahnevane povedal vo videu.

O slovo sa však prihlásila novinárka Monika Tódová, pracujúca pre Denník N, podľa ktorej musí ona i jej kolegovia opäť čeliť vyhrážkam, ako tomu bolo pred vraždou Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny (†27). Laureátka ocenenia Biela vrana sa domnieva, že Fico je poriadne nesvoj. ,,…keď mu zrazu špeciálny prokurátor nehlási, čo sa deje a aké stíhanie zastaví a nepozná už ani čísla odpočúvaných telefónov, pretože riaditeľ ústavu, ktorý to mal na starosti a aj jeho zástupca sú vo väzbe a nie na centrále Smeru,“ upozornila na sociálnej sieti.

Tódová napokon adresovala slová samotnému expremiérovi. ,,My nemáme luxusný majetok a ani nežijeme nad svoje pomery ako vy. Vysvetlite, z čoho financujete svoj nadštandardný život, napríklad aj teraz v Dominikánskej republike, keďže ste takmer celý svoj plat premiéra dávali roky na nájom Bašternákovi, z akých zdrojov pochádza majetok, ktorý užíva vaša priateľka (čakateľka na prokuratúre). Vysvetlite, prečo sa zastávate prokurátorky Kučerkovej, ktorá si vložila na účet dar 350-tisíc eur (!) a jej manžel policajt je obvinený z korupcie a neútočte na slušných ľudí. Nezastrašíte nás. Iba si robíme svoju prácu,“ tvrdo sa ohradila voči obvineniam Fica, pričom on sám mnohé zo svojich káuz dodnes nevysvetlil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Monika Tódová s Michalom Kovačičom a Marekom Vagovičom

Zdroj: FB/Monika Tódová  |  Foto: FB/Monika Tódová, Robert Fico, YT/SMER-Sociálna Demokracia