História si pamätá stovky atentátov na významné osobnosti, niektoré sa zauobišli bez mŕtvych či zranených, iné, žiaľ, dopadli tragicky. Prípad Róberta Fica je aktuálne riešený nielen u nás, keďže sa jedná o čerstvú udalosť na významného ústavného činiteľa v civilizovanej krajine.

Už po niekoľkých hodinách od atentátu sa začalo hovoriť o tom, aké chyby urobila ochranka, čo mala urobiť inak, lepšie. Všetko sa oficiálne preveruje, no reči o tom, že členovia ochranky stáli ďalej ako mali, že si nevšimli strelca v dave a ďalšie skutočnosti sa valia ako lavína.

Každopádne, český expert na túto problematiku sa rozhodol vystúpiť s tvrdením, ktoré môže “internetových odborníkov”, analytikov, no i všetkých, ktorí spochybňujú kroky premiérovej ochranky, umlčať.

Skúsený lekár otvorene: „Premiérov stav musí byť vážny, ak …“

Český expert na krízové situácie Zdeněk Charvát kritizuje analytikov, ktorí spochybňujú profesionalitu ochranky Roberta Fica. „Ja si myslím, že by som to neurobil lepšie. Analytici a experti, ktorí hovoria, že áno, si to pravdepodobne nikdy neskúsili. Ani so slepou muníciou, alebo s airsoftovou zbraňou,” povedal tento inštruktor zo spoločnosti Hard Task.

My len môžeme dodať, že po bitke vie byť každý generálom a mali by sme to nechať na odborníkov, ktorí budú analyzovať postup členov ochranky.

Pellegrini prekvapil: TOTO povedal po návšteve Fica v nemocnici!

Zdroj: Pravda | Foto: IG/Robert.fico