Oficiálne správy o stave Róberta Fica hovorili v piatok o tom, že má za sebou dve neľahké operácie a hoci je stabilizovaný, stále je vo vážnom stave. Povolené k nemu boli len veľmi krátke návštevy. Skúsený lekár ale podľa informácií tvrdí, že to je zrejme s premiérom vážne.

Situáciou na Slovensku sa intenzívne zaoberajú aj v susednom Česku, keďže sme si najbližší. Pre denník Blesk sa vyjadril špičkový český lekár Pavel Poštulka. Podľa neho oficiálne správy neveštia nič dobré.

„Tvorba nekróz (premiérovi odstraňovali behom druhej operácie nekrotické, teda odumreté tkanivá) znamená, že tkanivá prešli naozaj rozsiahlou deštrukciou,“ povedal a označil stav premiéra za mimoriadne vážny. „V okamihu, keď sa začnú v mieste poranenia tvoriť nekrózy, znamená to, že nie je schopné hojenia, nie je schopné tkanivovej regenerácie,“ dodal a poznamenal, že tvorba nekróz vedie k dvom negatívnym účinkom.

Ďalšie hodiny na sále: Prehovoril Kaliňák i riaditeľka nemocnice!

Prvým je produkcia nebezpečných toxínov a druhým obmedzenie zdravého tkaniva, ktoré bude v budúcnosti chýbať. „Zahlcujú už aj tak zlyhávajúci organizmus a spôsobuje ďalšie prehĺbenie vážneho stavu,” uzavrel svoj pohĺad na to, čo sa dostalo na verejnosť.

Každopádne, detailnú zdravotnú dokumentáciu má k dispozícii len obmedzený počet ľudí a tak si nikto mimo tejto skupiny nemôže dovoliť robiť nejaké veľké vyhlásenia či závery, obzvlášť tak krátko po incidente.

Zdroj: Blesk | Foto: IG/Robert.Fico