Strana Hlas zvolala na štvrtok opäť tlačovú besedu, na ktorej Matúš Šutaj Eštok a Richard Raši skritizovali súčasnú vládu. Najväčšia kritika sa vzniesla na absenciu elektronickej aplikácie, ktorá by dokázala trasovať nakazených a uľahčiť prácu odborníkom.

Dvojica poslancov Hlasu poukázala na najnovšej tlačovej besede na to, že v okolitých krajinách fungujú už mesiace elektronické aplikácie, ktoré dokážu efektívne trasovať pozitívnych na koronavírus, a tak uľahčujú prácu odborníkom aj pracovníkom nemocníc. Richard Raši uviedol, že v našej krajine vládne chaos a ľavá ruka nevie, čo robí pravá, pričom doposiaľ máme len jedinú aplikáciu, hoci link na stiahnutie má byť nefunkčný.

Richard Sulík pred niekoľkými hodinami navrhol používane aplikácie e-karanténa, ktorá by zabezpečila trasovanie pozitívnych Slovákov. Minister sa taktiež ponúkol, že v prípade odchodu Krajčího si vezme na starosť rezort zdravotníctva, no Matovič túto možnosť odmietol. Strana Hlas taktiež hovorí o premiérovom ignorovaní vedcov a kladie mu za vinu súčasnú zlú pandemickú situáciu v krajine. Igor Matovič momenálne rieši zapožičanie vakcín z iných krajín, pričom sa aktuálne rokuje o predĺžení núdzového stavu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia