Okrem toho, že Richard Sulík na tlačovej konferencií oznámil vôľu stať sa novým ministrom zdravotníctva, prezentoval aj úspechy s mobilnou aplikáciou na vyhľadávanie pozitívne testovaných ľudí. Na zasadanie vlády prišiel s návrhom, ako tento systém aplikovať, premiér sa však po krátkom čase zdvihol a jednoducho…. Odišiel!

Je tomu iba pár dní, kedy sa zdalo, že jediný konflikt v koalícií momentálne panuje iba medzi premiérom a Veronikou Remišovou. Nenávistných príspevkov medzi Sulíkom a Matovičom ubudlo a budúcnosť vládnucej štvorky vyzerala vyrovnane. Minister hospodárstva však predstavil svoj plán, ako vyriešiť problémy pandémie a tradícia nezhôd s koaličným lídrom sa obnovila.

Minister hospodárstva predstavil na zasadaní vlády mobilnú aplikáciu e-karanténa, ktorá by mala zaznamenávať pozitívne testovaných ľudí. Absencia obdobného systému spôsobuje voľný pohyb nezodpovedných občanov, ktorých výsledok vykonaného testu zaznamenal pozitivitu.

Richard Sulík tak prišiel s nasledujúcim návrhom: „Aplikácia by vedela byť hotová do konca apríla. Všetka robota, to znamená doprogramovanie, testovanie, implementácia a zaškolenie, by zobrala náročnosť približne 300 človekodní. Aplikáciu by musel prevádzkovať úrad NCZI preto, lebo oni disponujú týmito dátami, oni smú narábať s osobnými údajmi.“ Richard Sulík zároveň prisľúbil, že zabezpečí spolu s externým dodávateľom prípravu, vypracované manuály a podklady pre call-centrum.

Igora Matoviča však mobilná aplikácia nepresvedčila a po vypočutí si kľúčových informácií sa jednoducho zdvihol a zasadanie opustil. Na tlačovej konferencií vyjadril k Sulíkovmu programu negatívne stanovisko: „Keď som podstatné veci už pri tej téme vedel, a keď hlavne povedal, že je to schopný zabezpečiť až najskôr za dva mesiace, tak som si povedal – to už bude dobré jak mŕtvemu kabát, tak som išiel v kľude na obed. Ja som od neho chcel, aby to od soboty tejto fungovalo,“ skritizoval Sulíkovu dĺžku príprav e-karantény premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk, YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano, YT/SME