Igor Matovič sa ani po zosadení z parlamentného trónu z médií nevytráca, ba priam naopak. Minister financií sa po nákupe Sputnik V zmieta v nenávistnom boji o pochopenie a uznanie. Jeho tlačová konferencia na tému ruskej vakcíny bola plná emócií a okrem novinárov si to zlízla najmä riaditeľka ŠÚKL, ktorej prejavila podporu aj prezidentka Čaputová. Igor Matovič si však za svojimi tvrdeniami stojí a pokračuje.

Igor Matovič v súvislosti s rozhodnutiami ohľadom nákupu ruskej vakcíny Sputnik V nerobí kompromisy. Namiesto chvály a obdivu si vyslúžil vlnu kritiky, pričom tejto reakcií médií, ľudu a vtedajších koaličných partnerov nerozumie. Na tlačovej konferencií ex-premiér skloňoval meno riaditeľky Štátneho ústavu pre kontolu liečiv desiatkykrát, dočkal sa však opačnej, ako očakávanej reakcie na jej osobu.

Minister financií si však za svojimi vyhláseniami pevne stojí a svedomie má čisté. Naďalej je presvedčený o pochybení riaditeľky ŠÚKL a aj novinárov, ktorí podľa neho pravdu nehľadajú, ale vytvárajú: Som bojovník a nerád sa vzdávam. Je však možné, že sa im to podarí. Ich sú zástupy a ja sám. Ak sa to však stane, budem sa na rozdiel od nich do zrkadla vždy rovno môcť pozrieť … lebo som nikdy, na rozdiel od nich, nikdy neslúžil oligarchom či mafii, ktorí vlastnia väčšinu slovenských médií, vyjadruje presvedčenie Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic