Nie je žiadnym tajomstvom, že bývalý premiér Robert Fico a súčasný prezident Andrej Kiska si nepadli do oka. V priebehu rokov na seba útočili, no situácia nikdy nebola tak vážna, ako v posledných týždňoch. Dokonca prišlo na slová ako podvodník, vydieranie či trestné oznámenie!

Šéf najsilnejšej koaličnej strany Smer-SD sa nedávno opäť vrátil k prezidentským voľbám z roku 2014, kedy mal Kiska údajne klamať o financovaní svojej kampane. ,,Nech ukáže, čo všetko mu spoločnosť KTAG zaplatila. Aké mala výdavky na bilbordy, bývanie, občerstvenie, cestovanie, na všetko, čo súvisí s kampaňou,“ verejne vyzýval prezidenta samotný Fico.

Nasledovala prekvapujúca reakcia zo strany hlavy štátu, keď verejne priznal, že ho expremiér vydieral. Mal od neho totiž požadovať, aby ho Kiska vymenoval za predsedu Ústavného súdu, čo prezident odmietol. Fico tak mal varovať svojho nadriadeného, že na neho vytiahne všetku špinu, ktorú nájde.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať, keďže predseda smerákov zorganizoval tlačovku, kde uviedol, že je pripravený vypovedať na polícií, ak to bude nutné. Presvedčivo tiež uviedol, že nie je žiadny dôkaz, ktoré by slová o vydieraní potvrdili.

Prezident však stratil trpezlivosť a rozhodol sa pre radikálny krok. ,,Toto nie je reality šou, ale ide tu o vydieranie prezidenta. S pánom poslancom Ficom prezident skončil. Pri snahe pomstiť sa mu ako prezidentovi a to, že ho nevymenuje za predsedu Ústavného súdu, prekročil všetky civilizované hranice,“ uviedol Kiskov hovorca Roman Krpelan pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Andrej Kiska, Facebook/Robert Fico, YouTube