Boris Kollár v predvolebnej kampani prišiel so sebavedomým plánom na výstavbu štátnych nájomných bytov. Dodnes však nie je známy ani len pozemok, na ktorom by sa mali stavať cenovo výhodné nehnuteľnosti. Mnohí Slováci sa tak právom pýtajú, kde sú verejné sľuby strany Sme rodina?!

Predseda parlamentu viac ako dva roky v pravidelných intervaloch upozorňuje na nutnosť i výhody výstavby štátnych nájomných bytov. Majú byť totiž o 30 až 50 % lacnejšie, ako tie trhové. Dokonca pred pár mesiacmi prešiel v parlamente prvým čítaním stavebný zákon, ktorý mal dopomôcť k splneniu plánov strany Sme rodina.

Boris Kollár si však od kolegov zlízol veľkú kritiku. Celý projekt totiž považujú za nereálny. Zrejme aj to je dôvod, prečo sa hlasovanie s touto témou neustále presúva, pričom návrh výstavby uvedených bytov je stále iba v druhom čítaní. 56-ročný politik stratil trpezlivosť a žiada, aby sa verejný sľub konečne splnil. Potvrdzujú to aj jeho najnovšie vyjadrenia, ktoré poskytol v relácii Braňa Závodského v rádiu Expres. Podľa jeho slov má rakúskeho investora, ktorý je ochotný do projektu vložiť pol miliardy eur.

Absolútne vyvrátil reči o zaťažení štátneho rozpočtu, keďže stavať majú výlučne investori. Šéf strany Sme rodina napokon vyhlásil, že sa bude cítiť v koalícii nekomfortne, ak mu návrh neprejde. ,,Máme to v programovom vyhlásení vlády i v koaličnej dohode. Ak mi to kolegovia neodsúhlasia, rovnako prestanem byť súčinný pri témach, ktoré chcú presadiť oni,“ varoval svojich koaličných partnerov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Braňo Závodský Naživo  |  Foto: FB/Boris Kollár, Za ľudí, YT/Sme rodina-Boris Kollár