Ako určite viete, Peter Pellegrini zaznamenal fantastické 2. kolo prezidentských volieb a Ivana Korčoka prevalcoval. Zatiaľ, čo v tom prvom prehral o viac ako 150 tisíc hlasov, o podobný počet to druhé vyhral. Vo veľkých mestách ale nemal šancu.

Pred dvomi týždňami sme písali o tom, že v krajských mestách dostával Peter Pellgrini od Ivana Korčoka výprask za výpraskom → viac TU.

Písali sme aj o tom, v ktorých väčších mestách sa podarilo Pellegrinimu vyhrať → viac TU. Veľa ich nebolo.

2. KOLO

Samozrejme, Bratislava bola Korčokovov primárnou baštou. V nej vyhral v pomere 69:31 percentám, a teda, o ohromných 106 tisíc hlasov. Avšak nutno povedať, že ani v jednom z krajských miest Pellegrini nevyhral. Blízko bol v Nitre (cez 48%) či Žiline (cez 45%).

Avšak pozrime sa na tie, kde Peter Pellegrini vyhral.

Ako prvé takého väčšie mesto bol Martin, najľudnatejšie nekrajské mesto. V ňom vyhral o necelých 400 hlasov, získal 50,65% hlasov.

Z ďalších miest vyhral v Prievidzi (cez 56% hlasov), vo Zvolene (skoro 51%), v Považskej Bystrici (skoro 58%), v Spišskej Novej Vsi (tesne, o 80 hlasov), v Komárne (cez 55%), v Humennom (cez 61%), v Bardejove (cez 51%) či v Liptovskom Mikuláši (skoro 51%).

Takže z trinástich miest, ktoré majú nad 30 tisíc obyvateľov a nie sú krajské, vyhral Pellegrini v spomínaných deviatich.

Dostala za Pellegriniho zaplatené? Zuzana Plačková prehovorila!

Zdroj: Volbysr.sk | Foto: IG/Peter_pellegrini