Kauza hračkárstva Dráčik naďalej rezonuje slovenskou spoločnosťou. Majiteľ obľúbeného reťazca totiž svojimi kontroverznými príspevkami vyvolal búrlivé reakcie zo strany dodávateľov i zákazníkov. Je však zrejmé, že vyhrážky či kritika neodradili autora v jeho verejnom písaní!

Majiteľ hračkárstva Dráčik si získal obrovskú pozornosť, keď začal verejne písať kontroverzné príspevky o vojne na Ukrajine, obrannej dohode s USA, koronavíruse či LGBTI+ komunite. Na celú situáciu zareagovali aj dodávatelia LEGO a ALBI, ktorí so spoločnosťou obmedzili spoluprácu. Najnovšie herec Juraj Kemka vyhlásil, že si už v Dráčiku určite žiadnu hračku nekúpi!

Nič z toho však neodradilo Dušana Víglaského, aby prestal písať príspevky, ktoré vyvolávajú množstvo pozitívnych, no hlavne negatívnych reakcií. Najnovšie si pripravil príbeh, ktorý nazval ,,Ľudová zbierka na posilnenie protivzdušnej obrany“. Podľa jeho slov sa uskutoční zbierka v obci Zúfalovce, kde má ľudí privítať predseda družstva pán Naďko s jeho asistentkou pani Čauputvárovou. Práve oni majú byť členmi miestneho bábkového divadla, pričom zahrajú americkú frašku s názvom Úprimnosť.

Zbierka má byť použitá na prerábku piatich traktorov na moderné vrtuľníky. ,,Dva budú nasadené u našich severných, dva u východných susedov, ktorí sú najviac ohrození a jeden umiestni symbolicky v Bielom dome uprostred tejto svetoznámej dediny. Bol to nápad súdruha Naďka,” píše v príbehu majiteľ hračkárstva, pričom časť prostriedkov má byť určená pre novinárov.

Víglaský zdôraznil, že vo večerných hodinách rozprávkovú obec navštívi aj pyrotechnik Matlovič s dobrovoľným hasičom Eduardom Hegridom, ktorí si pripravia ohňostroj z vyradenej munície. ,,Prineste si, prosím, aj dáždniky, keby náhodou lietali nejaké črepiny. Občas sa im niečo nepodarí. Ako sa hovorí, aj majster kat sa niekedy utne. Záleží im na vašej bezpečnosti,” ironicky poznamenal. Do zbierky sa má zapojiť aj humanitárna organizácia s názvom ,,KAŠLI NATO”, ktorá dodá 1 000 rakiev. Takto znie najnovší fantasy príbeh zverejnený na webovej stránke dráčika, ktorú navštevujú predovšetkým deti.

Celý príbeh Dušana Víglaského

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dracik.sk | Foto: obchodnik-roka.sk, dracik.sk