42-ročná matka sa vybrala na náročnú horskú túru so svojím priateľom, známym a 6-ročným synčekom Jankom. Cesta na horu Dreachenwand sa ale chlapčekovi stala osudnou, keď sa zrútil zo skaly.

K obrovskej tragédií došlo v sobotu doobeda pri rakúskom jazere Mondsee. 42-ročná mamička z Prahy sa vybrala spolu so 41-ročným priateľom, ich známym a 6-ročným synčekom Jankom na túru na horu Drachenwand. Náročné stúpanie sa kvôli malému dieťaťu predĺžilo na šesť a pol hodiny.

Odborníci pritom varujú, že zostup z Drachenwandu je náročný aj pre dospelého človeka a príliš sa neodporúča najmä v zimných mesiacoch. Mamička sa však podľa informácií rakúskeho Krone vydala na horu viackrát a malého syna brala so sebou po prvý raz. Výlet však skončil hroznou tragédiou, keď sa Janko zrútil zo skaly.

Privolaní rakúski záchranári museli zisťovať, kde sa skupinka turistov nachádza, keďže hovorili len lámanou angličtinou. Šéf horskej služby v Mondsee Heinz Hemetsberger uviedol, že chlapčeka sa už, žiaľ, zachrániť nepodarilo a na následky zranení zahynul.

Matka upadla podľa jeho slov do ťažkého šoku a nechcela skalu opustiť. Napokon boli všetci odvezení do operačného strediska, kde sa mohli s Jankom poslednýkrát rozlúčiť. Na mieste zasahovali aj psychológovia, ktorí sa snažili najmä s matkou veľkú traumu spracovať. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: krone.at │ Foto: Facebook/Tschechien News, YouTube/Jaroslav L.