V nedeľu (18. októbra) zorganizovali predstavitelia vlády tlačovú konferenciu, na ktorej priblížili informácie ohľadom celoplošného testovania na koronavírus. O to sa postarajú Ozbrojené sily Slovenskej republiky, pričom pilotná fáza prebehne v najkritickejších okresoch už budúci víkend!

Po nedeľnom mimoriadnom rokovaní vlády oznámil minister obrany Jaroslav Naď verejnosti informáciu, že už o pár dní dôjde na území celého Slovenska k operačnej misii s názvom Spoločná zodpovednosť. Ako prezradil, k úvodnej fáze akcie, do ktorej budú zapojení všetci policajti, hasiči či vojaci, sa uskutoční 24. – 25. októbra v okresoch Bardejov, Dolný Kubín, Námestovo a Košice. “To, čo chystáme teraz, nemá vo svete obdobu,” upozornil.

Kým Naď mieni urobiť všetko, čo je v jeho silách, predseda vlády vyzval k podobnej súčinnosti aj občanov krajiny. “Na to, aby sme boli úspešní, potrebujeme, aby prišlo čo najviac ľudí,” povedal, pričom varuje, že v opačnom prípade dôjde k tzv. “lockdownu”, ako je to v prípade Izreala či Paríža. Rovnaký pohľad na vec má i Richard Sulík, ktorý podporuje skutočnosť, že nakazení pacienti budú musieť stráviť istý čas v karanténe.

Ako tiež uviedol Boris Kollár, chápe nevôľu občanov voči celoplošnému testovaniu, no rovnako ako premiér, aj on poukazuje na skutočnosť, že ide o poslednú možnosť, ako zvrátiť lockdown. Na testovanie budú v dvoch novembrových fázach použité antigénové testy, pričom stačí prísť na najbližšie odbernú stanicu, nemusíte prísť na miesto trvalého bydliska. Aj keď zatiaľ nie je zrejmé, či bude testovanie povinné alebo dobrovoľné, vláda žiada občanov, aby sa testovania zúčastnili v čo najväčšej možnej miere.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK