Igor Matovič zavítal do politickej relácie V politike na TA3, kde padol rozhovor s moderátorom aj na tému dobrovoľnosti očkovania. Premiér potvrdil, že očkovanie by malo ostať na báze dobrovoľnosti, no naznačil, že podľa slov EÚ sa môžu nezaočkovaní občania stretnúť s obmedzeniami.

Premiér SR len nedávno potvrdil, že nevylučuje v boji proti pandémií použiť ani lockdown, no snaží sa najhoršiemu scenáru predísť pravidelným testovaním a následným dobrovoľným očkovaním. Na najbližšie tri víkendy ohlásil plošné testovanie, kým Richard Sulík prišiel s novým protipandemickým plánom na záchranu krajiny.

Ako najnovšie uviedol Igor Matovič v relácii TA3 V politike, v Európskej únií sa už diskutuje o očkovaní, ako aj obmedzeniach, ktoré by postihli nezaočkovaných obyvateľov: „Tlačíme názor, aby očkovanie bolo dobrovoľné. Tam sa ale môžme dostať do takej pasce, že ak to dopadne o tom, že by na konci bolo zaočkovaných len 30 % ľudí, lebo tí druhí si povedia, že však teda netreba, tak vlastne my tu potom budeme mať problém s Covidom ešte dva, tri, štyri, päť rokov. Dúfam, že Európa na to nájde spoločne odpoveď. Čo som predbežne počul, tak také hlasy sú, že napríklad, európske krajiny hovoria, že oni neumožnia cestovať do ich krajín ľuďom, ktorí nebudú zaočkovaní… Zaočkovanie znamená takáto miera slobody, a nezaočkovanie môže znamenať, že vás nepustia do druhých krajín v rámci Európy bez testov a neviem akých vecí,“ uviedol.

Očkovanie proti niektorým ochoreniam sa pritom pred vycestovaním do iných krajín bežne zaužíva už roky. Rovnaké opatrenia sa však môžu zaviesť v prípade nezaočkovaných obyvateľov aj v rámci nosenia rúšok. „Tí, čo sa nezaočkujú, tak budú nosiť naďalej rúška. Prečo by mali tí, čo sa zaočkujú, doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú. To zásah do slobody určite nie je, je to objektívne ochranné opatrenie voči tým, ktorí si povedia, že oni majú slobodu šíriť vírus,“ dodal Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3, YouTube │ Foto: YouTube/Denník N