Nebezpečný koronavírus sa už šíri aj po Slovensku a v niektorých prípadoch sa lekári pozastavujú nad nezodpovedným správaním občanov či rodičov. Najnovšie sa mal vírus potvrdiť aj u jednej z učiteliek bratislavskej materskej školy.

Koronavírus, ktorý koncom uplynulého týždňa dorazil aj na Slovensko, sa šíri ďalej. Ministerstvo zdravotníctva aj lekári naďalej upozorňujú občanov, aby zbytočne nenavštevovali lekárske ambulancie a v prípade podozrenia na koronavírus kontaktovali špecializovanú linku, kde sa poradia o ďalšom postupe. Niektorí však napriek tomu zatajujú návštevu cudziny či kontakt s možným prenášačom, a dokonca ohrozujú na zdraví samotných lekárov či pacientov.

Aktuálne je na našom území evidovaných deväť prípadov nakazených, pričom dvaja sa majú nachádzať v kritickom stave. Najnovšie sa ale objavili alarmujúce správy aj o ďalších nakazeniach. Jedným z nových pacientov má byť muž zo SND, ktorý sa mal vrátiť z turné v zahraničí.

Ako však informuje portál Topky, v bratislavskom Ružinove sa mala nákaza koronavírusom potvrdiť aj u učiteľky materskej školy Palkovičova. Tá sa mala dva dni po kontakte s postihnutou osobou dostaviť aj do práce k deťom. Škôlka je momentálne po pokyne Úradu verejného zdravotníctva uzavretá. Ešte koncom týždňa ale mohlo dôjsť k šíreniu vírusu medzi jej zamestnancami ako aj deťmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Materská škola J.