Tisíce Slovákov bolo presvedčených, že osud Mariana Kočnera a Aleny Zsuzovej je spečatený. O to viac všetkých šokoval rozsudok, ktorý padol len pred pár hodinami. K celému prípadu sa už vyjadrili aj vysoko postavení politici vrátane prezidentky.

Rozsudok vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27) znel nevinní. Marian Kočner s Alenou Zsuzsovou si tak mohli vydýchnuť, pričom široká verejnosť je presvedčená, že spravodlivosť dostala poriadne na frak. K rozsudku sa už vyjadrila aj Zuzana Čaputová, Richard Sulík, Veronika Remišovánovinárka Monika Tódová, ktorá bola presvedčená, že súd skončí s úplne iným záverom. K prípadu sa najnovšie vyjadril aj samotný premiér, ktorý neskrýval sklamanie.

Matovič totiž pravidelne upozorňoval, že je čas na spravodlivosť, čo sa podľa neho tentokrát nestalo. ,,Na dnešný deň sme mnohí čakali s presvedčením, že absolútne zlo bude spravodlivo potrestané. Bohužiaľ, nateraz sa spravodlivosti vyšmyklo zo zovretia. Je to šok, sklamanie a mnohí sme z rozsudku zhrození. Napriek tomu spolu verme, že pani spravodlivá si len dnes zobrala voľno a čoskoro oddýchnutá a pri zmysloch zoberie právo do svojich rúk,“ napísal na sociálnej sieti. Je nutné upozorniť, že rozsudok nie je právoplatný a zástupcovia rodičov zavraždených sa odvolali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovič  |  Foto: FB/Igor Matovic, Peter V., YT/SME, markiza.sk