Nadácia Zastavme korupciu ŠOKUJE: Byt Fica a Kaliňáka bol…!

Dátum:

Robert Fico aj Robert Kaliňák kedysi vlastnili byty v rovnakej bytovke v bratislavskom Ružinove. Nadácia Zastavme korupciu ale zverejnila nové informácie, podľa ktorých bol ich susedom donedávna aj políciou hľadaný Peter Košč alias pán X. Predseda Smeru okamžite reagoval!

Nadácia Zastavme korupciu zverejnila článok, v ktorom objasňuje ďalšie záhady okolo bývania Roberta Fica a aj Roberta Kaliňáka. V bratislavskom Ružinove vlastnil v bytovke Kaliňák pôvodne tri byty, pričom v roku 2010 daroval jeden svojmu bratovi a druhý synovcovi zo Smeru Erikovi Kaliňákovi. Ten však pôvodne patril Ficovi a manželke od roku 2005, pričom sa nevie, ako ho zafinancoval a na Kaliňáka ho previedol v roku 2009 (podľa katastra nemalo ísť o predaj).

Ďalšou nemenej zaujímavou informáciou je, že byt od roku 2013 až donedávna vlastnil na rovnakom poschodí ako Kaliňák aj stíhaný a hľadaný Peter Košč alias pán X, v súvislosti s ktorým sa hovorí o podozrení uplácania Kováčika, ako aj o údajnom podozrení na riadenie skupiny okolo Santusovej proti vyšetrovateľom NAKA. Tí boli nedávno prepustení na slobodu a podľa slov policajného prezidenta Hamrana sa vrátia k vyšetrovaniu svojich prípadov. Vo februári pred obvinením Košča podnikateľ svoj byt založil a v rovnakom mesiaci daroval aj sused Kaliňák svoj byt bratovi.

Košč pritom byt kúpil pred rokmi od Roberta Grohola, ktorý mal podľa DenníkaN začiatkom roka sledovať Moniku Tódovú. Nadácia napísala veľavravný odkaz: „Robert Fico nemá šťastie na susedov. Po Bonaparte, v ktorom susedil s Kočnerom a Bašternákom, sme objavili ružinovský panelák, kde vlastní byt on, Robert Kaliňák, Milan Kaliňák, Erik Kaliňák, ale aj Peter Košč, ktorý má byť hlavou skupiny určenej na diskreditáciu vyšetrovateľov NAKA, či Róbert Grohoľ – muž, ktorý v januári sledoval Moniku Tódovú, aby ju mohli diskreditovať.

Voči článku, ktorý napísal denník Sme, sa ohradil na sociálnej sieti samotný Fico: „V roku 2005 som si s manželkou dovolil zmluvou o nadstavbe domu získať vlastníctvo 1-izbového bytu (44,3 m2) na konci Ružinova… SME tvrdí, že som nedoložil, „z čoho som kúpu financoval“. Prepáčte, ale to mi je osobne naozaj dosť trápne. Rovnako SME klame, že nevie, „za akých okolností som previedol byt v roku 2009 na R. Kaliňáka“, lebo vraj „podľa katastra o predaj nešlo“. Vklad do katastra 9. 9. 2009 jasne potvrdzuje existenciu kúpnopredajnej zmluvy,“ bráni sa. „S p. Koščom ma nespája nič, a to sa od nikoho neodťahujem. Je trápne útočiť na trojnásobného premiéra 1–izbovým bytom z roku 2005 a klamať len sa tak práši,“ dodal, hoci vo veci ostávajú naďalej viaceré nezodpovedané pochybnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: zastavmekorupciu.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Nadácia Zastavme korupciu, YT/HNtelevízia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...