Slovensko sa muselo po rozdelení Československa medzi hokejovú elitu prebojovať, no to, ukázalo sa, nebol problém. Za dva roky sme zaznamenali dva postupy a v roku 1996 sme debutovali na šampionáte v Rakúsku.

Celkovo sme teda hrali medzi elitou už 27 krát (v roku 2020 sa MS nehrali pre COVID), štyrikrát sme získali cenný kov a štrnásťkrát sme boli v najlepšej osmicke. Boli tu ale aj prípady, v ktorých sa nám nedarilo podľa predstáv. Tie sme si zhrnuli do tohoto článku.

 

MS 2017

Od roku 2012, teda od chvíle, kedy sa formát šampionátov zjednodušil, sme len raz obsadili v základnej skupine horšie ako 5. miesto, a to práve v roku 2017. V našej zostave nebol nik z NHL, väčšina hráčov hrala českú ligu. Avšak i tak aspoň to 5. miesto v skupine malo byť dosiahnuteľné.

Realita bola ale taká, že sme pokojne mohli vypadnúť. Ani jeden zo siedmych zápasov sme nevyhrali v riadnom hracom čase. Zdolali sme akurát v otváracom dueli Taliansko po predĺžení, následne sme ešte získali po bode s Dánmi a Nemcami. Len štyri body, predposledné miesto v skupine a celkové 14. miesto sa stalo pre nás v roku 2017 dnom, od ktorého sme sa následne dokázali odraziť.

Zdroj: Wikipedia, Hitky | Foto: YouTube