Potom, čo v piatok (12. marca) podal minister zdravotníctva Marek Krajčí prezidentke Zuzane Čaputovej oficiálnu demisiu, zo svojho postu nečakane odstupuje aj ďalší z predstaviteľov slovenskej vlády. Informáciu len pred okamihom potvrdil Milan Krajniak, minister práce, sociálnych vecí a rodiny!

Potom, čo bol v uplynulých dňoch zadržaný šéf SIS Vladimír Pčolinský, musí hnutie Sme rodina riešiť aj ďalšiu závažnú záležitosť. Minister práce Milan Krajniak totiž prezidentke oznámil, že sa rozhodol podať demisiu, ktorú chápe ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu krízy. “Každá politická strana by mala spraviť politické gesto,” uviedol politik.

Len v nedeľu (14. marca) sa pritom zúčastnil politickej debaty v relácii RTVS O 5 minút 12, kde sa poďakoval všetkým občanom za ich trpezlivosť, a zároveň zodpovednosť pri dodržiavaní opatrení. “Ospravedlňujem sa ľuďom, že uprostred najťažšej časti pandémie musia znášať hádky a doťahovania politikov. Je mi to veľmi ľúto, lebo práve teraz by sme sa všetci mali venovať zdolaniu pandémie,” uviedol, pričom dodal, že v strane sa vždy snažia pomáhať ľuďom a do vlády šli preto, aby naplnili to, čo vo voľbnách sľúbili.

Po druhej demisii SaS a Za ľudí výrazne žiadajú aj odstúpenie Igora Matoviča z postu premiéra krajiny, pričom ten by sa mal už v utorok (16. marca) stretnúť na neformálnom pracovnom brífingu bez účasti médii so Zuzanou Čaputovou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/M.K.