Robert Fico dostal počas utorkovej tlačovej besedy otázku od novinárky, prečo nemá na ústach ochranné rúško. Po jeho búrlivej reakcii prišla na rad aj reakcia samotnej polície, ktorá za tento priestupok bežne udeľuje pokuty.

Predsedsa strany Smer-SD sa postavil v utorok pred novinárov na tlačovej besede, na ktorej hovoril o svojom postavení v strane ako aj plánoch do budúcnosti. Po celý čas pritom nemal na tvári ochranné rúško, na čo ho v závere upozornila novinárka. Po otázke, prečo tak neurobil, však prišla Ficova búrlivá odpoveď.

Tak ma nahláste na políciu a dajte mi putá a zatvorte ma,” zneli nečakané slová, pričom sa Fico odvolával aj na fakt, že má od novinárov 2-metrový odstup. Za porušenie nariadenia chrániť rúškom seba aj ostatných polícia bežne rozdáva finančné pokuty, keďže táto povinnosť je vo verejných priestoroch na Slovensku stále v platnosti.

V tomto prípade však došlo podľa informácií denníka Sme k nečakanej dohre. Roberta Fica za nenasadenie rúška polícia nemôže pokutovať, lebo ju podľa vlastných slov neprivolali na miesto incidentu novinári, ktorí sa stali svedkami priestupku. K podobnému priestupku došlo pred časom aj v prípade Borisa Kollára a Igora Matoviča, ktorí vo videu debatujú na Úrade vlády s čašníkom rovnako bez rúška na tvári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/HNtelevízia