Pád lietadla typu Boeing 737 spoločnosti Ethiopian Airlines otriasol celým svetom. Medzi obeťami sú aj štyria Slováci, pričom traja z nich boli najbližšia rodina poslanca Antona Hrnku (SNS). Očitý svedok prehovoril o posledných sekundách pred pádom…

Lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines v nedeľu pochovalo 157 pasašierov, vrátane personálu. Tragédiu nikto neprežil a medzi obeťami boli aj štyria Slováci. Ako sa ukázalo, traja z nich sú najbližšia rodina zdrveného poslanca Hrnku, ktorého prvé slová po obrovskej strate zverejnil pár hodín po incidente. Objasnil sa aj dôvod, pre ktorý sa celá poslancova rodina nachádzala v lietadle. Speváčka Tina mala v tom čase rovnako cestovať etiópskymi aerolinkami, na čo okamžite zareagoval jej manžel Separ.

Napokon sa ukázalo, že štvrtou obeťou je známa Slovenka Danica Olexová, ktorá odišla do Kene v rámci svojich rozbehnutých projektov. Aktuálne sa podarilo nájsť obidve čierne skrinky, ktoré pomôžu odhaliť presnú príčinu tragédie. O obrovskom šťastí môže hovoriť istý mladý muž, ktorý mal nasadnúť do lietadla smrti, na podľa svojich slov napokon svoj let nestihol.

Menej šťastia ale mali všetci pasažieri, keďže pád lietadla nikto neprežil. Posledné sekundy ich života, ako aj hrôzostrašný pád stroja ale videl na vlastné oči farmár menom Tamirat Abera: “Lietadlo už bolo blízko zeme, keď urobilo otočku. Obzreli sme sa a uvideli papiere padajúce z lietadla. Kravy, ktoré sa pásli na poliach, začali v panike utekať… Bol tam dym a oheň, ktorý vychádzal zo zadnej časti lietadla,” opisuje podľa portálu CNBC hrozné posledné chvíle.

Tamirat uviedol, že lietadlo sa snažilo stále vzlietnuť, ale nedarilo sa mu. Napokon sa vychýlilo, pričom z neho ešte pred pádom unikal dym a predmety, vrátane oblečenia. Internetom sa tiež začínajú šíriť strašné videá z paluby smrti, ako aj videá zachytávajúce pád lietadla, no doposiaľ nie je jasné, či ide o autentické zábery alebo o mylné zábery z inej nehody.

Zdroj: cnbc.com │ Foto: Twitter, YouTube