Zákon o dôchodkovom strope spôsobil na parlamentnej pôde hotové zemetrasenie. Zastropovanie dôchodkového veku totiž sprevádzalo množstvo pochybení, na ktoré museli upozorniť pracujúce ženy. Po dlhých mesiacoch však konečne došlo k odstráneniu všetkých neprávostí.

Bývalá vláda Roberta Fica si pred koncom svojho panovania pripravila pre Matoviča nečakané prekvapenie v podobe zastropovania dôchodkov. Zákon, ktorý sa nachádza aj v Ústave, však znevýhodnil ženy narodené v rokoch 1957 až 1963. Viac ako 140-tisíc Slovenkám totiž neboli odrátané mesiace spojené s počtom ich potomkov.

Poslanci včera (24. septembra) konečne pozmenili novelu zákona o sociálnom poistení, vďaka čomu sa mnohé ženy dočkali spravodlivosti. „Tieto matky boli pre Roberta Fica nič, pre koalíciu všetkým. Som rád, že si budú môcť povedať, že nie sú občanmi druhej kategórie,“ vyhlásil na tlačovej konferencií premiér.

Dôchodková tabuľka, ktorá bola v priebehu posledných mesiacov neustále pozmeňovaná, sa tak dočkala finálneho vzhľadu. Zmeny vo výpočtoch sa týkajú predovšetkým žien narodených v rokoch 1957 až 1963, ktoré doplatili na zle nastavený systém.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, NR SR, Pixabay