Tisícky podnikateľov po celom Slovensku obdržali po novom roku faktúry za elektrinu, ktoré mnohých dohnali až k slzám. Momentálne si nevedia predstaviť, ako udržia svoje podniky, do ktorých vložili tak veľa energie i peňazí. Eduard Heger prichádza s dôležitou pomocou.

Výrazné zdražovanie energií i potravín vydesilo takmer každého Slováka, pričom situácia sa mala od nového roka ešte zhoršiť. Eduard Heger aj s Igorom Matovičom sa snažili ľudí upokojiť snahou zastropovať ceny a následne tvrdením, že tie sa môžu zdvihnúť maximálne o 15 %.

Ťažko si predstaviť, čo zažívali podnikatelia, ktorým sa dostali do rúk najnovšie faktúry za elektrinu. V niektorých prípadoch bolo navýšenie ceny o viac ako 380 %! Postupne začali faktúry zverejňovať aj na sociálnej sieti, niektoré prevádzky dokonca už teraz oznámili, že budú musieť zatvoriť. Spoločne vyzývali štát, aby konečne začal konať.

Zúfalstvo i hnev Slovákov neunikol ani Eduardovi Hegerovi, ktorý pred pár hodinami oznámil, že podnikatelia dostanú nové a nižšie zálohové faktúry. ,,Chcem upokojiť malých podnikateľov, situáciu s faktúrami sme vyriešili. Podnikatelia dostanú nové nižšie zálohové faktúry. Aj dnes sme rokovali s rezortom hospodárstva o novej požiadavke na kompenzovanie vysokých zálohových faktúr za energie,” oznámil na sociálnej sieti. Dodal, že v pondelok (16. januára) sa uskutoční zasadnutie vlády, kde bude schválené finálne riešenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Pixabay