Jesenné dni začali veľmi príjemnými teplotami a slnečnými dňami, ktoré tešia Slovákov už dlhšie obdobie. Počas nasledujúceho týždňa sa ale pripravte na poriadny šok, ochladenie, a dokonca aj prízemný mráz, pred ktorým varujú meteorológovia.

Jesenné dni tešia Slovákov veľmi príjemnými teplotami nad 20 stupňov, ako aj slniečkom, ktoré zohrieva počas celého septembra. Už v nedeľu ale dôjde k dramatickej zmene, ktorá mnohých prekvapí. Na naše územie totiž zavíta od severozápadu studený front, ktorý vzduch ochladí o niekoľko stupňov.

Meteorológovia vydali pre celé územie stredného Slovenska dokonca výstrahy pred prízemným mrazom na najbližšiu nedeľu, kedy budú denné teploty dosahovať maximálne 24 stupňov. Teploty pritom výrazne poklesnú už od budúceho týždňa.

V stredu sa tak pripravte na ochladenie, pričom najvyššie denné teploty dosiahnu 14 až 19 stupňov a rovnako chladné dni budú pokračovať aj vo štvrtok, piatok a sobotu. Nemusíte však zúfať, oteplenie nad 20 stupňov príde už po 23. septembri. Dovtedy však nezabudnite na teplé oblečenie, najmä v ranných a večerných hodinách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

V nedeľu sú vydané výstrahy pred prízemnými mrazmi

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: imeteo.sk, shmu.sk, Pexels