Očakávané vyhliadky meteorológov na otepľovanie v našej oblasti sa čoraz viac potvrdzujú. Dokonca by malo podľa ich informácií dôjsť k výraznému otepleniu. Na Slovensku by mali byť zaznamenané príjemné jarné teploty, ktoré sa dostanú až na +20°C.

Uplynulý víkend priniesol nielen do našej oblasti, ale i do mnohých častí Európy zastavenie prílevu studeného, arktického vzduchu. Teplejší charakter počasia sa začína postupne v Európe presadzovať a priniesť by mal skutočne veľmi vysoké teploty.

Výrazný vzostup teplôt dorazí cez víkend

Podľa portálu imeteo.sk, sa začne prílev teplejšieho vzduchu zintenzívňovať v druhej polovici tohto týždňa po tom, ako sa nad centrálnym Stredomorím usadí tlaková výš, ktorá bude mohutnieť.

Veľmi teplý vzduch sa tak na naše územie začne dostávať po západnom okraji tejto tlakovej výše sa do našej oblasti začne dostávať od juhozápadu až z Afriky.

Zatiaľ čo počas utorka 6. marca a stredy 7. marca maximálne teploty vystúpia k +10°C, tak v druhej polovici týždňa bude výrazne teplejšie.

“Podľa aktuálnych výstupov by malo byť najteplejšie v nedeľu, kedy maximálne teploty na našom území pri polooblačnom počasí budú stúpať na +13 až +18°C, informuje imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Teploty budú výrazne nad priemerom

“Teploty, ktoré sa v najteplejších oblastiach budú šplhať až k +20°C budú na súčasnú ročnú dobu stále nezvyčajné. V porovnaní s dlhodobým normálom sú tieto teploty až o 10°C vyššie,” dodáva portál.

I napriek tomu, že vyhliadky naznačujú začiatkom budúceho týždňa mierne ochladenie, teploty by sa mali naďalej pohybovať nad úrovňou dlhodobého normálu.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com