V utorok popoludní vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu pred poľadovicou platnú pre celé západné a stredné a určité časti východného Slovenska. Informovali sme vás o tom tu. Práve spomínaný teplý front, na ktorý v stredu a vo štvrtok budú, hlavne motoristi, poriadne nadávať, prinesie už o pár dní teplejší vzduch, vďaka ktorému aspoň na jeden deň zažijeme pocit jari.

[sociallocker]Takáto situácia by mala podľa predpovede nastať v piatok. Zajtra aj vo štvrtok bude ešte zamračené so snehom a neskôr s dažďom. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na -1 až 4 stupne.

V piatok k nám bude naďalej prúdiť teplý vzduch od juhozápadu a ten spôsobí, že na niektorých miestach sa teplota vyšplhá na, v tomto mesiaci, príjemných 14 stupňov aj to však len na juhozápade Slovenska. Zvyšok však nemusí zúfať, pretože aj keď bude oblačno, miestami hmlisto s ojedinelým slabým dažďom alebo mrholením, na hrebeňoch Tatier snežením, teplota sa vyšplhá na 6 až 11 stupňov Celzia. Počas víkendu teploty prudko neklesnú, rátať však treba s občasným dažďom.

Zdroj: shmu.sk | Foto: depositphotos.com
[/sociallocker]