Televízne stanice Slovenskej republiky pravidelne prinášajú špeciálne relácie s predstaviteľmi vlády, ktorí apelujú na občanov, aby v týchto dňoch ostávali prevažne v pohodlí domova. Nakoľko je situácia ohľadom koronavírusu čoraz vážnejšia, mnohých už smiech prešiel a snažia sa postupovať v zmysle nariadení. Čo však tí ostatní?

V priebehu uplynulého týždňa, kedy vláda SR prerušila vyučovanie na školách, aj počas víkendu, polícia obdržala desiatky správ o pohybe občanov, ktorí sa v húfoch pohybovali na rôznych miestach Slovenska. Premiér Peter Pellegrini pritom opakovane upozorňoval na nebezpečenstvo ohľadom koronavírusu, ktoré sa môže vzhľadom na nedisciplinovanosť občanov výrazne zhoršovať. Tentokrát už apeluje na Slovákov i polícia, ktorá sa neštítila ani razantnejších vyjadrení.

“Hanba vám všetkým, ktorí sa promenádujete vonku: Smiech vás prejde, keď vďaka vám bude horšie!” napísali na sociálnej sieti predstavitelia štátneho orgánu. Ako tiež dodali, neustále sú atakovaní správami z celej krajiny, že davy ľudí sú na bratislavskej hrádzi, v Tatranskej Lomnici, veľké skupiny hrajú futbal a niektorí si dokonca chodia posedieť do nákupných centier pred zatvorené obchody.

“Pokiaľ sa nespamätáte, situácia sa môže rapídne zhoršiť. Ak potrebujete ísť na vzduch, zdržujte sa na voľnom priestranstve s minimálnym sprievodom. Nechoďte nikde v skupinkách. Najlepšie spravíte, ak budete doma. Ak potrebujete potraviny, nakupujte s rúškom na ústach,” vyzýva Slovákov polícia.

Ako tiež dodáva, mladí ľudia, ale aj ich rodičia sa momentálne na celej situácii zabavajú, nakoľko sú presvedčení, že ich osobne vírus neohrozuje. “Avšak ak toto ochorenie prenesú na svojich starších blízkych, starých rodičov, susedov, a tí začnú kvôli nim jeden po jednom umierať, tak potom nad ich rakvou budú môcť spomínať, ako si v čase mimoriadnych opatrení išli zahrať futbal, alebo poprechádzať sa do hôr s ďalšími 50 ľuďmi,” dodáva razantne polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR