POZOR! Na naše územie už začal prúdiť studený vzduch z oblasti Sibíri. Celodenný mráz sa tak môže už počas piatku 23. februára vyskytnúť v oblasti severného Slovenska. Postupne však celodenné mrazy treba očakávať na celom našom území. 

Ako informovalo imeteo.sk, najväčšie mrazy by mali prísť od nedele 25. februára do utorka 27. februára. 

NEDEĽA 25. februára

Počas nedele sa budú pri jasnom počasí pohybovať ranné teploty od -8 do -15°C, v dolinách a v kotlinách od -16 do -23°C. Cez deň vystúpia maximálne teploty len na -2 až -8°C, ale na severe bude len od -7 do -12°C.

V súvislosti s nízkymi teplotami vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na nedeľu 25. februára výstrahy 1. a 2. stupňa pred nízkymi teplotami. 

Výstrahy 1. stupňa pred nízkymi teplotami platia v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Výstrahy 2. stupňa pred nízkymi teplotami platia v Banskobystrickom, Prešovskom, Košickom a Žilinskom kraji. 

zdroj: shmu.sk

PONDELOK 26. februára

Pondelkové ráno by malo byť pravdepodobne najchladnejšie. Ranné teploty sa budú pohybovať od -10 do -18°C, no v dolinách a v kotlinách budú klesať až do -26°C. Cez deň bude len od -2 do -8°C, na severe od -8 do -12°C.

UTOROK 27. februára

V utorok ráno budú teploty v rozmedzí -8 až -15°C, v dolinách a v kotlinách od -15 do -23°C. Cez deň sa oteplí len na -3 až -8°C, na severe do -11°C.

Zdroj/Foto: shmu.sk, ilustračné foto/depositphotos.com