Premiér chce zachrániť svoju vládu: Prišiel so zvláštnym návrhom!

Dátum:

Každým dňom sa ukazuje, že koaličná kríza sa namiesto zmieru ešte viac zhoršuje a vzťahy už nie sú napäté iba medzi koaličnými partnermi, ale aj vo vnútri jednotlivých strán. Dôkazom je nedávny odchod niekoľkých poslancov zo strany Za ľudí. Zdá sa, že premiér si konečne uvedomuje vážnosť situácie, v dôsledku čoho prišiel s netradičným nápadom.

Koaliční partneri sa pred pár dňami stretli s cieľom ukončiť spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, pričom sa do konfliktu zapojila aj Veronika Remišová. Boris Kollár ešte počas zasadnutia povedal novinárom vykúkajúc z okna, že došlo medzi politikmi k dohode.

O pár hodín neskôr však bolo všetko inak, keďže predseda strany SaS oznámil, že rokovania sú na bode nula. Podľa informácií televízie Markíza má premiér návrh, ktorý majú koaličné strany skutočne zvažovať ako možnú alternatívu. Igor Matovič mal prísť s nápadom, že na určitý čas by nemusel zastávať pozíciu predsedu vlády.

Podľa dostupných informácií by sa na určité obdobie stiahol do ústrania a časť svojich kompetencií by prenechal niektorému z kolegov. Koaliční lídri údajne o tejto ponuke rokujú, no zároveň je nutné zistiť, či je takéto riešenie koaličnej krízy ústavnoprávne. Kľúčové majú byť stretnutia strany Za ľudí a republiková rada strany SaS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Úrad vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...