Sklamanie Richarda Sulíka: Matovič týmito slovami porušil ich dohodu!

Dátum:

Po neustálych konfliktoch v koalícií malo dôjsť konečne k zmieru. Koaliční partneri v priebehu posledného týždňa boli viac ako opatrní pri mediálnych vyhláseniach a mnohí z nich si chceli počkať na stretnutie vo štvorici. Avizovaná dohoda však ani nezačala poriadne platiť a už je zrušená.

Koaliční lídri sa za zatvorenými dverami mali dohodnúť na kompromisoch, ktoré zaručia ďalšie fungovanie v štvorkoalícií. Vzápätí bola zorganizovaná tlačová konferencia, kde minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil svoju demisiu a Igor Matovič opäť nešetril kritikou.

V niektorých momentoch sa zdalo, akoby sa premiér so svojimi koaličnými partnermi vôbec nezmieril. Otvorene uviedol, že žiadosť strán SaS a Za ľudí na odstúpenie Krajčího považuje za neľudské a amorálne. Matovič ho označil za obeť politických hier a následne si opäť kopol do Sulíka, keď kritizoval, že odchod šéfa rezortu zdravotníctva chceli tí, ktorí boli proti zavedeniu prísnejších opatrení.

Predseda strany SaS bol v nemilom šoku, keď si vypočul slová, ktoré Matovič vyslovil. „Myslím si, že každý, kto tlačovú besedu videl, vie presne, o čom hovorím. Mrzí to mňa osobne, lebo som s Igorom Matovičom strávil v posledných dňoch veľa času aj osobne s ním. Myslel som si, že dohoda je urobená, je platná a že všetky strany ju chcú aj úprimne dodržiavať,“ oznámil Richard Sulík na tlačovej konferencií.

Minister hospodárstva následne vyhlásil, že koaličné rokovania sú na bode nula. Momentálne chce s kolegami využiť víkend na premyslenie a v pondelok (15. marca) plánuje prehovoriť k médiám o ďalšom vývoji vo vláde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, FB/Sloboda a Solidarita  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Sloboda a Solidarita, Richard Sulik

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...