Šokujúca kauza tenistky Dominiky Cibulkovej nezostala nepovšimnutá a na jej hlavu sa sype sprcha negatívnych komentárov azda z každej strany. Slovenská komička so svojou paródiou na vakcináciu elitnej divy spôsobila ošiaľ humoru, ministerstvo zdravotníctva rieši kauzu takisto po svojom.

Igor Matovič vyzval Mareka Krajčího k dôraznejšiemu boju proti prednostnému očkovaniu celebrít alebo kohokoľvek, kto nemá hlboko do vrecka, prípadne pozná člena vakcinačného tímu. Iný dôvod predbehnutia zdravotníkov, rizikových ľudí či chorých pacientov azda nie je. Dominika Cibulková si zavarila na problémy a posmešky, aj keď ona sama tvrdí, že si svojho pochybenia spočiatku vedomá nebola.

Ministerstvo zdravotníctva by podľa premiéra malo prijať tvrdšie opatrenia: „Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som pána ministra zdravotníctva, aby do zajtra prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní uložiť pokutu 10 000 € za KAŽDÉ zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní alebo zaočkuje bez náležitej evidencie,“ informuje premiér na sociálnej sieti. Bude však toto opatrenie platiť aj spätne pre nedávno očkovanú Dominiku Cibulkovú?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Informácia o prednostnom očkovaní Dominiky Cibulkovej vyplávala na povrch 10. januára. Potom, čo sa k očkovaniu športovkyne vyjadril premiér, či dokonca ministerstvo zdravotníctva, sa udalosť dočkala aj svojej prvej paródie. Tenistka plánuje podať pomocnú ruku ako dobrovoľníčka prvej línie, pričom Matovič plánuje podobné prípady pokutovať sankciou 10 000 €.

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano, pixabay.com