Robert Kaliňák bude prepustený na slobodu: Súd oznámil, že…!

Dátum:

Príslušníci NAKA 20. apríla zadržali bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka na chate, kde bol s rodinou na rybačke. V rovnaký deň bol obvinený aj šéf smerákov, no policajné putá na rukách nepocítil. Bolo zrejmé, že bývalý politik sa len tak nevzdá a využije všetky právne možnosti, aby sa dostal na slobodu.

Kaliňák i Fico sú obvinení v rámci kauzy Súmrak zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny i odhalenia daňového tajomsta. Bývalý šéf rezortu vnútra v tomto prípade ťahal za kratší koniec, v dôsledku čoho sa dostal do väzby, kým jeho kolega mal vďaka hlasovaniu v parlamente väčšie šťastie.

Prokurátor dokonca pre Roberta Kaliňáka požadoval kolúznu väzbu, aby neovplyvňoval pri vyšetrovaní svedkov. Právni zástupcovia obvineného sa však okamžite odvolali a rozhodnúť napokon musel Najvyšší súd. Ten pred pár hodinami dospel k jasnému výsledku.

51-ročný Bratislavčan bude okamžite prepustený z vyšetrovacej väzby na slobodu s argumentom, že odvolací súd nepredpokladá ovplyvňovanie svedkov. Stíhanie exministra vnútra je považované za dôvodné, no rovnako ako Fico, i bývalý smerák bude stíhaný na slobode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Robert Kaliňák

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...