Príslušníci NAKA 20. apríla zadržali bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka na chate, kde bol s rodinou na rybačke. V rovnaký deň bol obvinený aj šéf smerákov, no policajné putá na rukách nepocítil. Bolo zrejmé, že bývalý politik sa len tak nevzdá a využije všetky právne možnosti, aby sa dostal na slobodu.

Kaliňák i Fico sú obvinení v rámci kauzy Súmrak zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny i odhalenia daňového tajomsta. Bývalý šéf rezortu vnútra v tomto prípade ťahal za kratší koniec, v dôsledku čoho sa dostal do väzby, kým jeho kolega mal vďaka hlasovaniu v parlamente väčšie šťastie.

Prokurátor dokonca pre Roberta Kaliňáka požadoval kolúznu väzbu, aby neovplyvňoval pri vyšetrovaní svedkov. Právni zástupcovia obvineného sa však okamžite odvolali a rozhodnúť napokon musel Najvyšší súd. Ten pred pár hodinami dospel k jasnému výsledku.

51-ročný Bratislavčan bude okamžite prepustený z vyšetrovacej väzby na slobodu s argumentom, že odvolací súd nepredpokladá ovplyvňovanie svedkov. Stíhanie exministra vnútra je považované za dôvodné, no rovnako ako Fico, i bývalý smerák bude stíhaný na slobode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Robert Kaliňák