Romana Tabak robí trapas za trapasom prakticky od momentu, ako sadla do poslaneckého kresla. Tentokrát však poriadne narazila, keďže musela niesť následky za jedno zo svojich nepremyslených konaní, ktorým sa ešte aj pochválila na sociálnej sieti.

Členka strany OĽaNO sa na konci júla tohto roka pochválila šokujúcim záberom. Kúpala sa totiž v Studenovodských vodopádoch v TANAPE, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Slováci ju okamžite upozornili na jej pochybenie, v dôsledku čoho fotografiu hneď vymazala.

To jej však nepomohlo, keďže inkriminovaný záber sa už rozšíril v médiách. Tabak sa napokon chcela z celej situácie vyvliecť tvrdením, že na sociálnej sieti iba zle označila miesto, kde sa nachádzala. Absurdným vyjadrením si len pohoršila a incidentom sa začala zaoberať Slovenská inšpekcia životného prostredia. ,,Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané,“ odvážne si sypala popol na hlavu.

Politička v týchto dňoch napokon prezradila, v akej výške musela zaplatiť pokutu. ,,Inšpekcia životného prostredia mi zaslala rozhodnutie na základe prešetrenia celej situácie a uložili mi pokutu vo výške 500 eur za porušenie zákona o ochrane krajiny a prírody. Tú som dnes uhradila,“ povedala bývalá teniska pre topky.sk. Sama však priznala, že záver, ku ktorému došla inšpekcia, ju prekvapil. ,,Beriem to s pokorou, úprimne som nečakala tak vysokú pokutu,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: FB/Romana Tabak, Výbor NR SR pre európske záležitosti