Úkladná dvojnásobná vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej otriasla celým Slovenskom. Zavraždený novinár so snúbenicou boli zastrelení priamo vo svojom dome, ktorý si svojpomocne prerábali, pričom ich telá boli políciou nájdené až štyri dni po udalosti. Dnešným dňom si ctíme trojročné výročie smrti Jána a Martiny.

Život dvojice vyhasol v stredu, 21. februára 2018 v obci Veľká Mača. Telá Jána a Martiny objavili v dome až v nedeľu potom, ako sa mama mladej ženy nevedela dcére dlhšiu dobu dovolať. Dom dokázali otvoriť až privolaní hasiči a to, čo objavili za dverami, otriaslo celým Slovenskom. Dnes už vieme, že objednaným vrahom bol Miroslav Marček, ktorý si odpykáva 25-ročný trest za mrežami.

Po úkladnej vražde Kuciaka a Kušnírovej zasiahli slovenské námestia vlny protestov proti vtedajšej vláde. Z funkcie ministra vnútra odstúpil Róbert Kaliňák, premiérsku stoličku uvoľnil pre Petra Pellegriniho šéf Smeru Róbert Fico. Z funkcie policajného prezidenta odstúpil Tibor Gašpar a vo funkcii šéfa protikorupčnej jednotky NAKA skončil Róbert Krajmer.

Zoltán Andruskó bol odsúdený za sprostredkovanie vraždy a neprávoplatne odsúdený je aj šofér a bratranec nájomného vraha, Tomáš Szabó. Marián Kočner aj Alena Zsuzsová boli Špecializovaným trestným súdom uznaní za nevinných, vo veci bude ďalej rozhodovať Najvyšší súd.

Marián Kočner si momentálne odpykáva 19-ročný trest v kauze Zmenky a aj vďaka mobilnej aplikácií Threema bolo zadržaných mnoho sudcov a iných vysokopostavených činiteľov. V mobilnej komunikácií bola účastníčkou rozhovorov s Kočnerom aj Monika Jankovská, ktorá momentálne čaká na rozhodnutie o prepustení od Najvyššieho súdu. Za mrežami skončili aj Tibor Gašpar a Milan Lučanský, ktorý si vo väznici koncom decembra vzal život obesením.

Norbert Bödör, ktorý bol predvolaný ako svedok v prípade vraždy Kuciaka, je stále vo väzbe. Peter Tóth spolu s Kočnerovým spojencom totiž tvrdili, že práve Bödör bol ten, kto sledovacie komando na novinára platil. Vyšetrovateľ je presvedčený, že Bödör zorganizoval zločineckú skupinu zloženú z vysokopostavených funkcionárov.

Kto si v skutočnosti vraždu Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka objednal, zatiaľ právoplatne potvrdené nie je. Rodiny mladých snúbencov však musia veriť, že Najvyšší súd po objavení nových dôkazov túto celoslovenskú „hádanku“ vyrieši a objednávateľa úkladnej vraždy usvedčí. #allforjan

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: wikimedia.org