Odchod Petra Pellegriniho a následné predstavenie jeho “desiatky“ vyvolených poslancov vyvolalo na politickej pôde hotové tornádo. Nenechalo chladným ani šéfa smerákov, ktorý sa rozhodol zareagovať na odídencov na sociálnej sieti.

Keď sa na tlačovej konferencií objavil Peter Pellegrini po boku svojich nových nasledovníkov, mnohých prekvapilo, že medzi nimi stál aj verný spolupracovník Roberta Fica, Erik Tomáš. Donedávna bol totiž pravou rukou predsedu strany Smer-SD, pričom zastával funkciu jeho mediálneho hovorcu a následne aj poradcu.

Veď iba pred pár dňami v politických reláciách zubami-nechtami obraňoval konanie smerákov. Bývalý markizák však veľmi rýchlo otočil kabát a na tlačovke začal hovoriť o snahe vytvoriť modernú sociálnu demokraciu po boku Pellegriniho.

K udalostiam spred pár dní sa vyjadril aj politológ Radoslav Štefánčík, ktorého zostava poslancov okolo expremiéra vôbec neprekvapila. ,,Pán Tomáš bol odjakživa verným spoločníkom Roberta Fica. Myslím, že mu radil aj v mediálnej oblasti, takže buď zradil svoje ideály, ktoré preferoval Robert Fico, poprípade je to tajný agent Roberta Fica v novej Pellegriniho strane,“ uviedol svoje stanovisko pre plusku.sk.

Vyjadrenie Erika Tomáša

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Robert Fico, Peter Pellegrini  |  Video: Streamable.com