Peter Pellegrini nielenže opustil politickú stranu Smer-SD, ale pritiahol na svoju stranu aj skupinu kolegov, ktorí sú rozhodnutí nasledovať ho v ďalšej činnosti. Pred pár hodinami dokonca zorganizoval tlačovú konferenciu, kde po jeho boku už stála aj skupina poslancov. Vyjadrenia, ktoré odzneli, si však vypočul aj Robert Fico.

Predseda strany Smer-SD bol jedným z mnohých, ktorí si pozreli tlačovú konferenciu, kde jeho blízki spolupracovníci oznámili odchod z druhého najsilnejšieho politického subjektu Slovenska. Podľa zaužívaných pravidiel sa očakávala tlačovka aj zo strany Roberta Fica, ktorý sa však k tejto záležitosti rozhodol vyjadriť na sociálnej sieti.

Rodák z Topoľčian uviedol, že mnohých z odídencov pred 20 rokmi učil abedecu politiku, pričom ich podporoval pri prvých nesmelých krokoch. Podľa slov šéfa smerákov dlhé roky diskutovali o modernej sociálnej demokracií, keďže chcel Fico ,,vychovať“ novú generáciu socialistov. A práve z tohto dôvodu im dával priestor v podobe vládnych funkcií a politickej zodpovednosti.

55-ročný politik sa následne rozhodol zhrnúť pár vecí, ktoré mu ležia na srdci. ,,Mrzí ma, že odchádzajúca skupina hovorí o silnej sociálnej demokracií a zatiaľ sú to oni, čo ju trieštia a oslabujú. Mrzí ma, že okrem všeobecných fráz som nepočul nič iné o tejto údajne novej sociálnej demokracii. Mrzí ma, že o novej sociálnej demokracií rozprávajú predstavitelia, ktorých novinári dlhodobo označovali za tzv. “biznis krídlo“ v strane Smer-SD a “deti“ Roberta Kaliňáka (napr. Saková, Tomáš). Mrzí ma, že po 20 rokoch v Smer-SD niektorí politici dokážu vôbec predstierať, že sú “nové tváre“ a zabudnúť odkiaľ prišli, čo robili a čo presadzovali,“ napísal na sociálnej sieti sklamaný poslanec.

Reakcia na odchod desiatich poslancov prišla aj na oficiálnej stránke Smer-SD. ,,Vyzývame poslancov, ktorí sa dnes prezentovali ako úprimný, nový politický subjekt, aby sa takto úprimne a novo postavili aj k svojim mandátom. Tie nezískali ako súkromné osoby, ale vďaka účasti na kandidátke strany Smer-SD. Preto by mali zvážiť vrátenie funkcií, ktoré získali v NR SR,” uvádza sa v stanovisku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: YT/Denník N, FB/Robert Fico, Peter Pellegrini