ŠOKUJÚCE slová WHO: Koronavírus sa neprenáša vzduchom a rúška…?!

Dátum:

Hoci je celý svet hore nohami kvôli koronavírusovej pandémií, Svetová zdravotnícka organizácia WHO vyhlásila šokujúce slová. Podľa nich sa vírus neprenáša vzduchom a nosenie rúšok nie je nutné vo všetkých prípadoch. Je to ale naozaj tak?

Každý sa do väčšej či menšej miery obáva nákazy novým koronavírusom, ktorý nedávno zabil aj pármesačné bábätko, a nosí poctivo rúška či aspoň šatky. Svetová zdravotnícka organizácia WHO, ktorá by mala ísť v šírení preventívnych opatrení príkladom, však vyhlásila šokujúce slová. Podľa nich sa vírus spôsobujúci COVID-19 neprenáša vzduchom na vzdialenosť niekoľko metrov, ale len kvapôčkami a priamym kontaktom. Vzdušný prenos má byť možný len za výnimočných okolností.

Vyhlásili to na svojom Twitteri, no odborník a špecialista na infekčné ochorenia Donald Milton bije po ich zľahčujúcich slovách na poplach: „Myslím, že WHO bola nezodpovedná pri vydaní tejto informácie. Chybné informácie sú nebezpečné. Nemyslím si, že to vedia. Myslím, že len hádajú z klobúka,“ dodáva podľa LAist so slovami, že vieme o víruse málo na to, aby sme mohli robiť závery o jeho presnom šírení.

Medzi šírením kvapôčkami a šírením vzduchom je pritom podľa epidemiológov veľmi tenká hranica a dodržovanie bezpečnej vzdialenosti medzi ľuďmi má svoje opodstatnenie. WHO tiež vyhlásila, že rúška by mali nosiť predovšetkým nakazení a ľudia, ktorí s nimi prichádzajú v interiéri do kontaktu. Pre ostatných má údajne väčší význam časté umývanie si rúk a nedotýkanie sa tváre. Keďže sa ale zatiaľ presne nevie, ako sa vírus šíri, je nosenie rúšok nanajvýš zodpovedné aspoň na miestach, kde sa zdržiavajú aj iné osoby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: laist.com, npr.org │ Foto: Unsplash, Twitter

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...