Monika Jankovská sa v piatok postavila pred Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Pred časom totiž podala žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Pred chvíľou sudca rozhodol a bývalá štátna tajomníčka si vypočula nelichotivý verdikt.

Niekdajšia sudkyňa Jankovská sa rozhodla opäť pokúsiť dostať na slobodu a súdu tak poslala žiadosť o prepustenie. Jej advokát potvrdil, že nevidí ďalší dôvod na väzbu, pričom Jankovská mala navrhnúť, že súhlasí aj s dohľadom probačného úradníka a náramkom na nohe.

Hovorilo sa aj o výsluchu, ktorý mal prebehnúť uplynulý týždeň, a v ktorom mala ponúknuť výpovede voči Petrovi Žigovi či voči Dušanovi Kováčikovi. Za svoju spoluprácu si chce zrejme extajomníčka vyslúžiť chvíle na slobode. O príbuznom Petra Žigu vyšli pritom na  povrch len nedávno zarážajúce informácie. V minulosti prezradila detaily aj o kauze zmenky, o ktorej mala informovať Pellegriniho či Fica, pričom padli aj slová o stretnutí s Bödörom.

Len pred pár minútami si ale Jankovská v Banskej Bystrici vypočula nepríjemný verdikt sudcu a ostáva naďalej vo väzbe. Jej žiadosti o prepustenie tak nebolo vyhovené a najbližšie týždne či mesiace bude tráviť za mrežami. Do budovy dorazila odetá od hlavy po päty v čiernom oblečení a vyhýbala sa pohľadu do kamier.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: TA3