Utorkových protestov v Bratislave, organizovaných prívržencami ĽSNS, Smeru aj futbalovými fanúšikmi, sa odhadom zúčastnilo približne 10 – 15-tisíc Slovákov. Kým rozvášnený dav vyjadroval nespokojnosť s vládou Igora Matoviča a pandemickými opatreniami, kroky minulej vlády boli napriek ich aktuálnej kritike ešte tvrdšie!

Igor Matovič a opatrenia, ktoré jeho vláda zaviedla po enormnom náraste počtu pozitívne nakazených pacientov na koronavírus, sa s popularitou nestretávajú. Peter Pellegrini momentálne aktívne bojkotuje premiérove rozhodnutia, ktoré boli prijaté a overené Ústredným krízovým centrom, Pandemickou komisiou aj verejnými zdravotníkmi. Okrem toho však bývalý premiér spustil aj referendum za predčasné voľby, ktoré sa však stretá s výraznou kritikou zo strany verejnosti.

Vláda Petra Pellegriniho vydala od 16. marca 2020 opatrenia takmer totožné s opatreniami momentálneho premiéra Igora Matoviča. Pellegrini rozhodol o týchto obmedzeniach pri 61 nakazených ľuďoch v krajine a 0 úmrtiach, k dnešnému dňu evidujeme 89 913 infikovaných občanov a 579 úmrtí. Okrem toho, 12. marca rozhodol aj o uzatvorení škôl, barov, kultúrnych zariadení či leteckej dopravy. Všetky tri medzinárodné letiská na Slovensku boli pre osobnú dopravu uzavreté z dôvodu šírenia nákazy, vtedy ešte novým koronavírusom. Tisíce Slovákov odcestovaných v zahraničí tak uviazli v cudzine, nakoľko potvrdenie zrušenia všetkých letov prišlo z večera do rána. Zavedli sa aj hraničné kontroly, obmedzená bola medzinárodná i vnútroštátna vlaková a autobusová preprava.

MAREC: Čísla počtov nakazených pacientov i úmrtí

Aktuálne čísla počtov nakazených pacientov i úmrtí

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: vlada.gov.sk, korona.gov.sk, IG/igor_matovic_olano, peter_pellegrini