Nie je to tak dávno, čo Romana Tabák vyhlasovala, že s nadšením vstupuje do strany Sme rodina. V týchto dňoch však došlo k zvratu a poslankyňa oznámila koniec v hnutí Borisa Kollára. S kolegami nesúhlasila tak kategoricky, že si radšej zvolila odchod z poslaneckého klubu.

Poslankyňa Romana Tabák na začiatku mája 2022 dostala vyhadzov zo strany OĽaNO, keď nesúhlasila s vydaním Roberta Fica do väzobného stíhania. O niekoľko týždňov napokon našla útočisko v strane Sme rodina, kde ju budúci 13-násobný otec s radosťou privítal.

Je to takmer sedem mesiacov, čo bola členkou hnutia Borisa Kollára, no najnovšie oznámila, že spomínaný poslanecký klub opúšťa. „Nemôžem sa stotožniť s názorom klubu Sme rodina, ktorého som bola členom, že posielame na Ukrajinu naše stíhačky MiG-29. Dôvodom je klamlivý a nelegitímny spôsob, akým prišlo k darovaniu našich migov na Ukrajinu,“ uviedla bývalá tenistka pre Topky.

31-ročná blondínka si svoju prácu plánuje robiť ako nezaradená poslankyňa. Podľa vlastných slov netuší, aké budú jej ďalšie politické kroky. Na odchod Tabák zareagoval aj samotný predseda parlamentu, ktorý jej rozhodnutie dokonca uvítal. ,,…nie je dobré rozbíjať klub v takej zásadnej otázke, kde má Slovensko patriť. Romana sa so svojimi názormi veľmi dobre hodí k Andrejovi Dankovi. Myslím, že s ním by si mohla dobre rozumieť,“ skonštatoval Kollár pre Nový Čas. Následne dodal, že jej ďakuje za dobré hlasovania v parlamente a drží jej palce v ďalšom pracovnom živote.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Topky, Nový Čas  |  Foto: FB/Romana Tabak, TV Markíza