Romana Tabák sa nedávno dostala do vážneho konfliktu s ministrom obrany, pričom je zrejmé, že ťahá za kratší koniec. Zdá sa, že za svoje vyjadrenia bude niesť následky, keďže nie všetkým jej straníkom sa pozdáva tvrdá kritika. Namiesto útoku na Jaroslava Naďa sa jej totiž podarilo uraziť mnohých členov strany OĽaNO.

Romana Tabák nesúhlasila s darovaním obranného systému S-300 Ukrajine, keďže nechcela, aby sa Slovensko zapojilo do vojenského konfliktu. Na jej slová zareagoval minister obrany, ktorý ironicky poznamenal, že si váži odbornosť kolegyne v raketových systémoch, no jej doménou sú skôr tenisové rakety.

Poslankyňa sa rozhodla vyjadriť k poznámke Jaroslava Naďa, pričom ho upozornila, že ako bývalá vrcholová športovkyňa rozumie taktike boja, útoku i obrane. ,,Ani ma neprekvapilo, že ste si kopol do ženy, na neúctu voči ženám som si už v OĽaNO a v politike zvykla,“ napísala na sociálnu sieť. Šéf rezortu obrany na oplátku zverejnil záber, na ktorom je Ukrajinka bez nohy po bombardovaní. ,,Toto je vojna, Romana. Už 50 dní sa Ukrajinci bránia z celých síl. A vo vojne buď pomáhame brániť napadnutú krajinu a jej obyvateľov, alebo vopcháme hlavu do piesku,“ upozornil minister.

Mnohých koaličných politikov však nahnevala poznámka bývalej tenistky spojená s neúctou voči ženám práve v strane OĽaNO. Kristián Čekovský plánuje pri najbližšom zasadnutí klubu navrhnúť pre Tabák tzv. žltú kartu, ktorá je akýmsi napomenutím. Po žltej môže prísť už iba červená karta, ktorá znamená hlasovanie o vylúčení z klubu OĽaNO. Rozhorčenie neskrýva ani Andrej Stančík, ktorý chce voči kolegyni taktiež podniknúť kroky. Podľa jeho slov by sa známa blondínka mala zamyslieť na tým, ako reprezentuje ženy v politike, pričom im rozhodne nerobí dobrú reklamu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/Startitup, HNtelevízia, FB/Romana Tabak