Televízia JOJ odvysielala ďalší politický súboj v relácií Na hrane. Pozvanie tentokrát prijali Juraj Blanár (Smer-SD) a Richard Sulík (SaS). Okrem iného zaznelo aj to, ako by to dopadli výsledky volieb, ak by sa konali teraz. Igor Matovič ale zrejme nebude nadšený.

Podľa prieskumu agentúry Polis, ktorý zverejnila televízia JOJ, by Igor Matovič s OĽaNO skončil až na treťom mieste so 14,1 % hlasov. Súčasnú najsilnejšiu stranu by predbehol Hlas s 21,7 % a na druhom mieste by bola strana SaS s 15,5 % hlasmi voličov. Ešte pred mesiacom bolo pritom OĽaNO druhé, kým tretia bola SaS, ktorá si tak polepšia o 3 %. Agentúra uskutočnila prieskum v čase od 16. do 20. januára 2021 na vzorke 1 098 respondentov pri 62 %-nej účasti (28 % bolo nerozhodných, 10 % by nešlo voliť).

Sulík, ktorého strana sa medzi voličmi vyšvihla na druhé miesto, navyše ďalšie plošné testovanie do budúcna rázne odmietol. „Nabudúce už nebudeme ako strana SaS s tým súhlasiť. Dávam sľub svojim voličom,“ odprisahal pred kamerami. Na štvrtom mieste sa pritom ocitla strana ĽSNS s 8,6 %, nasledoval Smer-SD s 8,5 %, SMK s 5,6 %, Sme rodina s 5,2 % a Za ľudí s 5,1 %.

Nevedno, či sa pod aktuálny prieskum podpísali ďalšie vládne protipandemické opatrenia a očkovacie fázy obyvateľstva, alebo spory medzi ministrom hospodárstva a premiérom. Najnovšie sa však plánuje strana Hlas zrejme v spolupráci s SNS postarať o zbieranie podpisov na referendum za predčasné voľby počas plošného testovania. Pellegriniho síce nepodporila väčšina mimoparlamentných strán, no Erik Tomáš im napokon poslal ostrý odkaz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Na hrane/TV JOJ │ Foto: Televízia Markíza