TRAGÉDIA v Banskobystrickom kraji: Dieťa zomrelo v nemocnici na…!

Dátum:

Zdravotníci z Banskobystrického kraja zverejnili mieru nákazy akútnymi repsiračnými a chrípke podobnými ochoreniami za posledný týždeň. Medzi štatistikami sa však objavil aj smutný údaj o úmrtí dieťaťa z Veľkého Krtíša, ktoré malo mať medzi 15 a 18 rokov.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskobystrickom kraji zverejnil na svojej webovej stránke štatistiky ohľadne nákazy akútnymi respiračnými (ARO) a chrípke podobnými ochoreniami (CHPO). Za posledný týždeň bolo v kraji hlásených 4 567 ARO a z toho 350 CHPO.

V porovnaní s predošlým týždňom tak zaznamenali pokles výskytu ARO o vyše 9 percent a CHPO o vyše 7 percent. Najvyššiu chorobnosť na CHPO hlásili v okrese Detva, najnižšiu v okrese Banská Štiavnica, Krupina, Poltár a Žarnovica. Okrem toho ale zverejnili aj veľmi smutný údaj.

O život totiž prišlo dieťa vo veku medzi 15 a 18 rokov z okresu Veľký Krtíš, ktoré zomrelo v nemocnici na meningokokovú meningitídu alebo zápal mozgových blán: „RÚVZ so sídlom vo Veľkom Krtíši hlási ochorenie na meningokokovú meningitídu u dieťaťa vo vekovej skupine 15-18 rokov z okresu Veľký Krtíš. Príznaky ochorenia – bolesti hlavy, teplota 39°C, hnačka, nočné potenie, bolesti hrdla,“ uviedli. Stav dieťaťa sa mal následne zhoršiť s prejavmi purpury a poruchami vedomia. „Po prevoze do zdravotníckeho zariadenia konštatovaný exitus letalis. Potvrdená bola Neisseria meningitis bez bližšej seroskupiny,“ dodali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: vzbb.skFoto: YT/DenníkN

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...