TRAGÉDIA v Tatrách: Zomrel mladý skialpinista (†25)!

Dátum:

V stredu boli horskí záchranári privolaní k 25-ročnému skialpinistovi, ktorý lyžoval v Západných tatrách s dvomi kamarátmi. Počas lyžovania spustili lavínu, ktorá zasypala dvoch z nich. Jednému sa podarilo pomôcť, no druhý muž nejavil známky života.

Horská záchranná služba informovala na sociálnej sieti o ďalšej tragédií v horách. V Západných Tatrách lyžovala trojica skialpinistov, pričom dvoch z nich zasypala lavína. „Horskí záchranári boli dňa 19.1.2022 požiadaní o pomoc skialpinistovi, ktorý lyžoval dole z Holého vrchu do Kamenistej doliny spolu s dvoma kolegami. Skialpinisti lyžovali žľabom, ktorý sa v spodnej časti zužuje a vytvára terénnu pascu. Spustili lavínu, ktorá dvoch z nich zasypala. Všetci mali komplet lavínovú výstroj,“ uvádza sa.

Tretí nezasypaný muž pomohol jednému z kamarátov dostať sa z lavíny v hĺbke približne jeden meter. „Po vykopaní bol krátko dezorientovaný z nedostatku kyslíka, ale hneď sa u neho spontánne obnovili životné funkcie. Ľahšie zranenú mal jednu dolnú končatinu. “ Napokon spoločne našli aj tretieho skialpinistu, no ten nejavil známky života.

Ten bol zasypaný v hĺbke 1,5 m a po vykopaní neboli u neho prítomné životné funkcie, preto začali s jeho oživovaním. Po prílete vrtuľníka lekár VZZS spoločne so záchranármi HZS pokračovali v oživovaní. Žiaľ, bezúspešne. Následne boli transportovaní na Podbanské, kde zraneného prevzala posádka RZP na prevoz do nemocnice. Telesné pozostatky 25-ročného skialpinistu boli odovzdané príslušníkom Polície a obhliadajúcemu lekárovi,“ dodala horská služba, ktorá varuje, že podmienky v horách sú aktuálne nebezpečné. Nedávno zahynul pri autonehode 27-ročný futbalista.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Horská záchranná služba

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...