V štvrtok 11. júna otriasla celý Slovenskom tragédia z Vrútok, kedy len 22-ročný Ivan Č. vtrhol do základnej školy a nožom napadol šesť osôb. Kým riaditeľka, školník, učiteľka a dve deti vyviazli len so zraneniami, zástupca utrpel bodnorezné rany, v dôsledku ktorých, žiaľ, skonal.

Uplynulý štvrtok sa navždy zapíše do čiernej kroniky Slovenska. Po brutálnom útoku vo Vrútkach, kedy za doposiaľ nezistených príčin vtrhol na pôdu školy bývalý študent, prišiel o život zástupca riaditeľky Jaroslav Budz († 62). Ten sa spolu so školníkom snažili zabrániť, aby mladík s nožom v ruke prenikol do priestorov gymnázia, avšak neúspešne. Podarilo sa mu totiž dostať do jednej z tried, kde následne zaútočil na učiteľku a dve maloleté deti, kým pri úteku neváhal vytiahnuť ostrú zbraň ani na policajtov.

Tí ho napokon v záujme ochrany okolia, ale aj v sebaobrane zastrelili priamo na ulici. Aj keď motív útoku Ivana Č. doposiaľ nie je objasnený, mimoriadnu stratu a zármutok prežívajú najbližší príbuzní zavraždeného Jaroslava. Učiteľovi matematiky a chémie, ktorý bol po zákernej chorobe manželky už vdovcom, vzala rakovina i milovaného syna. Jeho životným pilierom sa tak stala dcéra Mária a 6-ročná vnučka, pričom zosnulý učiteľ našiel svoje šťastie aj po druhýkrát. Po ďalšej svadbe sa len 3 roky tešil z najmladšej dcérky, ktorá bude o hrdinstve svojho ocka počuť už len z úst užialenej rodiny.

Slová dcéry Márie

A práve dcéra Mária venovala na sociálnej sieti otcovi jedinečné slová, ktoré doslova trhajú srdce. „Nevyhorel, ako jeden z mála. Čím viac to robil, tým viac to mal rád. Učiť bolo jeho poslanie. Vychoval generácie inžinierov, architektov, lekárov, farmaceutov, ekonómov. A vždy s obrovskou pokorou a úctou k všetkým. Aspoň takto sa svet dozvie o jeho neuveriteľnej vášni rozdávať múdrosť. Ťažko o tom hovoriť. Nezaslúžil si takto. Ale zomrel poctivo, ako aj žil. On vždy konal a menej rozprával. Niekto rozpráva príliš, a čin žiadny. A jeho skromnosť a nenápadnosť, to bolo to, čo hlúpym ľuďom chýba. Odpočívaj v pokoji,“ odkázala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB