Speváci v súťaži The Voice sú poväčšinou mimoriadne talentovaní a je ťažké rozhodnúť sa pre toho správneho. Diváci sa však pri výbere koučov občas chytajú za hlavu so slovami, či nie sú hluchí. Jana Kirschner odhalila trpkú pravdu o tom, ako postupujúcich vyberajú…

Do speváckej súťaže The Voice sa hlásia nováčikovia, no aj ostrieľaní speváci so skúsenosťami. Keďže je konkurencia obrovská, nepodarí sa postúpiť každému. Diváci však zastávajú názor, že sa koučovia občas správajú ako hluchí a z pódia nechávajú odísť veľké talenty.

Kým mnohí vidia za výberom postupujúcich spevákov dopredu dohodnuté pokyny réžie, Jana Kirschner odhalila, ako prebieha postup v skutočnosti. Podľa jej slov nie je vôbec jednoduché rozhodnúť sa v priebehu 90 sekúnd pre najlepšieho kandidáta: “Dnes som si pozrela nejakých ľudí, ktorí nepostúpili a povedala som si, že sme fakt asi hluchí… Všetko je iné, keď tam sedíte. Tým nás nechcem obhajovať, ale je to jednoducho tak. Vyberáme tých, ktorí sú nám v časovom limite 90 sekúnd v niečom blízki a vieme si s nimi predstaviť pracovať ďalej,” prezradila pravdu a ako príklad uvádza Kirschner Adrianu, ktorá zaspievala jej obľúbenú pieseň “Make You Feel My Love”, v ktorej koučka ucítila emócie a srdce dievčaťa.

Je tak možné, že by koučovia spätne vybrali do svojich tímov aj iných spevákov, no teraz sa tešia na ďalšie kolá s tými svojimi: “Absolútne milujem hudbu a milujem ľudí, ktorí sú iní a majú tú odvahu s tým žiť. Ľudia, ktorí sú v tejto súťaži, sú rôzni. Od skvelých speváčiek, ktoré si prežili a odspievali svoje po baroch a výletných lodiach, až po deti, ktoré do toho išli s veľkými otvorenými očami bez štipky skúseností. Preto buďte veľkorysí a ukážte im vašu podporu. Oni si ju naozaj zaslúžia,” odkazuje divákom spontánna speváčka.

Zdroj: Instagram │ Foto: TV Markíza, Instagram