6. decembra minulého roka prežili obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove doslova peklo. Na následky výbuchu plynu tu došlo k masívnemu výbuchu, pričom sa vážne poškodili niektoré poschodia i celá statika paneláka.

Ľudia z celého Slovenska sa okamžite spojili, aby finančnými či materiálnymi darmi pomohli obyvateľom 12-poschodovej bytovky, pri výbuchu ktorej však, žiaľ, prišlo o život 8 z nich. Dobrovoľníci dokonca nezištne pomáhali s ubytovaním a podávaním stravy zadarmo, kým česká firma len za náklady na cestu zbúrala časť bytovky.

Zvyšok práce vykonala slovenská spoločnosť Matijka, ktorá si od mesta Prešov nárokovala na odmenu viac ako milión eur. Po vlne rozhorčenia však napokon firma vyúčtovala za búranie, odvoz sutín, ich kontrolu a uskladnenie sumu 900-tisíc eur. Ako uviedol pre portál cas.sk prešovský hovorca Vladimír Tomek, prvá faktúra bola mestu doručená ešte vo februári, pričom k jej úhrade pristúpi až po doručení znaleckého posudku, ktorý preverí oprávnenosť predmetnej sumy.

„Predbežná faktúra bola vystavená v čase, keď sa ešte nevedelo, do akej miery zlikvidovala bytovku česká firma. Napokon je číslo nižšie. Peniaze som ešte nedostal. Z tejto sumy pôjde mojej firme asi 240-tisíc €. Zvyšok vyplatím dodávateľom a za uskladnenie. Asi by som do toho už druhýkrát nešiel,“ uviedol pre Nový Čas konateľ Peter Matijka ohľadom faktúry i uvedeniu prvej miliónovej sumy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk