Vďaka šokujúcemu videu z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva v dedinke na východe Slovenska sa starostka stala slávnou doslova zo dňa na deň. Obec Fekišovce je dnes dokonca najvyhľadávanejšou lokalitou v krajine. Domácich však pozornosť takéhoto typu vôbec neteší, a tak prišlo k radikálnemu rozhodnutiu.

V obci Fekišovce bola v uplynulých voľbách zvolená staronová starostka Miloslava Fedorová, ktorá prvú schôdzu zastupiteľstva zobrala viac ako vážne. Zo spievania štátnej hymny zo strany poslancov a skladania poslaneckých sľubov sa totiž strhla poriadna tragikomédia, ktorá sa stala okamžite hitom internetu.

Hlava obce však svoje správanie obhajovala iba pred médiami a s poslancami, ktorí boli svedkami jej vyčíňania údajne vôbec nekomunikuje. Z jej strany nemalo prísť žiadne ospravedlnenie ani vysvetlenie a práve z tohto dôvodu sa štyria poslanci, konkrétne Mária Harabinová, Stanislav Štefanič, Jozef Sabo a Peter Veseliny, vzdali svojho mandátu. Nebojte sa, Jozef Ostrožnický, známy ako “Ďoďo“, ostal.

Zvolení poslanci už jednoducho neboli ochotní znášať správanie sa starostky Fedorovej a ďalšiu spoluprácu si taktiež nedokázali predstaviť. ,,Počas tohto obdobia sa výrazne zvýšilo napätie v obci. Na základ toho sme dospeli k záveru, že pre upokojenie situácie a ďalšieho fungovania v obci sme sa rozhodli uvoľniť svoje posty ďalším poslancom, ktorí na čele s pani starostkou povedú úspešne obec počas funkčného obdobia,“ uviedla exposlankyňa Harabinová vo videu.

Video s vyjadrením poslancov si môžete pozrieť —TU—

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, joj.sk